לצפייה בהישגי תקווה חדשה במושב החורף

תקווה לצעירים

הצעירים הם התקווה והעתיד של החברה והכלכלה בישראל. הם שיקבעו את פניה של ישראל בדורות הבאים. הם המנוע העיקרי אשר מייצר את הצמיחה במשק בהיבטים כלכליים, מדעיים, חינוכיים, חברתיים, אקדמיים וציבוריים. 

בעשורים האחרונים, צעירים רבים בישראל נמצאים במרדף מתמשך אחר רמת חיים סבירה שתאפשר להם רכישת השכלה וקורת גג ראויה. לא פעם נזקקים צעירים בגילאי 25-40 לסיוע כספי מהוריהם כדי לממש שאיפות בסיסיות אלה. מצוקה זו רווחת דווקא בקרב הצעירים המשרתים בצבא, משלמים מיסים ומחויבים לעתידה של המדינה.

‘תקווה חדשה’ תיזום את הפעולות הבאות כדי לנטוע תקווה בצעירי ישראל:

1. סיוע מיידי לצעירים שנפגעו ממשבר הקורונה

(א) שיקום שוק העבודה לצעירים

משבר הקורונה פגע בתעסוקת הצעירים ובהכנסתם במידה קשה יותר בהשוואה לקבוצות אחרות. גם לאחר סיום המשבר הבריאותי, הצעירים יתקשו לכלכל את עצמם במצב של אבטלה גבוהה ותחרות גוברת על המשרות המעטות המתאימות לתחילת קריירה.

‘תקווה חדשה’ תפעל לשיקום הכלכלה ותתמרץ מעסיקים לקלוט עובדים צעירים, תוך ביטול הדרגתי של מתווה החל”ת. עבור אלו שלא יצליחו להשתלב מחדש בשוק העבודה נציע הכשרות מקצועיות איכותיות והסבה למקצועות עם ביקוש גבוה בשוק העבודה.  

(ב) תמיכה בסטודנטים שנפגעו מהמשבר

בעקבות משבר הקורונה, סטודנטים רבים מתקשים לסיים את לימודיהם כמתוכנן. שנת הזום הייתה פתרון חלקי, שכן חלק מהסטודנטים לא הצליחו להסתגל לצורת ההוראה החדשה ופספסו שיעורים רבים. אנו נפעל להחזיר את השנה האבודה לסטודנטים אלו. נעשה זאת דרך הכוונת מוסדות ההשכלה הגבוהה למתן הוראת עזר וחונכות, מתן אפשרות לחזרה על קורסים ללא תשלום נוסף ואישור בקשות למועדי בחינה מיוחדים. במקביל נפעל לסייע לסטודנטים שנפגעו כלכלית דרך מלגות ייעודיות, פריסה רחבה של התשלומים ללא עלות נוספת וכן מתן הלוואות ללא ריבית ובערבות ממשלתית לסטודנטים שנפגעו בצורה חריגה מהמשבר. 

2. חיילים ושירות לאומי

(א) העלאת שכר והכשרות לחיילים 

‘תקווה חדשה’ רואה בשירות הצבאי והלאומי ערך רב ותפעל לשיפור משמעותי של מעמדם ותגמולם של המשרתים. אנו נפעל להעלות את שכר חיילי החובה ובראשם חיילי המערך הלוחם. הדאגה לחיילים תמשיך גם עם שחרורם ואנו נדאג לבניית מערך הכוונה והכשרה מקצועית שיסייע במעבר לאקדמיה ולשוק התעסוקה הישראלי.

 

(ב) הטבות לחיילים המשוחררים

נפעל למתן הטבות לחיילים משוחררים ולמשרתי המילואים. נכפיל את הטבות המס לחיילים משוחררים, נשפר את סל ההטבות לבעלי עסקים קטנים ובינוניים המשרתים במילואים באמצעות הנחות ברישום חברות, אגרות רישוי ועוד.

3. סטודנטים

(א) מעונות הסטודנטים

נפעל להקצות קרקעות על מנת להגדיל את היצע מעונות הסטודנטים באזורי המוסדות האקדמיים. הדבר יאפשר לסטודנטים דיור מוזל, זמין ונוח, ובנוסף יביא לפינוי דירות באזורי ביקוש לטובת זוגות ומשפחות צעירות.

(ב) חיבור בין השכלה גבוהה לשוק העבודה

נפעל לחזק את הקשר בין ההשכלה הגבוהה לשוק העבודה מתוך הכרה שחיבור הדוק בין שני העולמות יחזק את הצמיחה הכלכלית של ישראל. היכולת של צעיר ללמוד מקצוע ולרכוש השכלה עם אופק תעסוקתי איכותי הוא הבסיס לקיום חברה איתנה וחזקה.

נשאף להגיע לשכר התחלתי העומד על  15,000 ש”ח לבוגר תואר ראשון במקצועות STEM על ידי התאמת תכנית הלימודים ושיתוף פעולה עם עסקים לשיפור הפריון.

4. מהפכת דיור לצעירים

‘תקווה חדשה’ תפעל על פי עקרונות השוק החופשי להורדת יוקר המחייה במדינת ישראל באמצעות עידוד התחרות וההיצע הן בשוק הצריכה והן בשוק הדיור. נקדם התחדשות עירונית, נייצר תוכניות שכירות ארוכות טווח ונחזק את המטרופולינים בנגב ובגליל.

 

  • תוכנית לאומית לדירה ראשונה: ‘תקווה חדשה’ תקדם תוכנית לאומית לדירה ראשונה במחיר מוזל לזוגות צעירים ומשפחות על מנת להעניק את ההזדמנות לזוגות צעירים רבים ככל שניתן לרכוש דירה ולהחזיקה בבעלותם.
  • יצירת היצע של 75,000 דירות להשכרה בתוך עשור: נאפשר מגורים בדירות חדשות בשכירות ארוכת טווח תוך מתן עדיפות לצעירים. נקדם מכרזים ממשלתיים לקבלנים שיציעו מחירים מופחתים עבור דירות ייעודיות לצעירים.
  • סיוע לזוגות צעירים עד לאיזון שוק הדיור: בחינת התוכניות הקיימות והפקת לקחים, בחינת סיוע בהקטנת ההון העצמי הנדרש בעת רכישת דירתם הראשונה. 

5. תלמידי תיכון

(א) תלמידי התיכון בדרך לאקדמיה 

נציל את שנת הלימודים האבודה של תלמידי התיכונים: יא’-יב’ של השנה, ותלמידי יב’ של השנה שעברה (תש”ף). תלמידים אלה נפגעו משמעותית במשבר הקורונה ויקודמו על ידי תכניות גשר מהירות לאקדמיה.

בכוונתנו לאפשר לכל צעיר וצעירה להיכנס ללימודים גבוהים ללא חסמים והוצאות כספיות ניכרות.


  • תלמידים בעלי בגרות יוכלו להיכנס לשנה א’ ללא פסיכומטרי. הם יעברו לשנה ב’ בהתאם לממוצע ציונים שייקבע בשיתוף עם המוסדות האקדמיים. כל זאת בתיאום עם נשיאי האוניברסיטאות והמכללות.
  • תלמידים ללא בגרות יהיו זכאים למכינות הקדם-אקדמיות ללא פסיכומטרי ובסבסוד המדינה. 
  • תנאי הסבסוד במכינות יתאפשרו למשך 3 שנים מרגע סיום השירות הצבאי.

 

(ב) תכניות מנהיגות

מידי שנה צעירים רבים מבקשים להצטרף אל אחת מתוכניות המנהיגות במכינות, במדרשות או בשנת השירות, אך נותרים ללא מענה בגלל היעדר תקנים. אנו רואים חשיבות בתוכניות המנהיגות השונות עבור התפתחותם של צעירי ישראל ועמידה באתגרים הלאומיים והחברתיים. אנו נוסיף תקנים ונקצה תקציב ייעודי להקמת תוכניות מנהיגות וגרעיני הגשמה לחיילים וחיילות משוחררים. תוכניות אלה יקומו בכל רחבי ישראל ובדגש על הפריפריה החברתית והגאוגרפית כדי לחזק ולפתח אזורים אלה.

דילוג לתוכן