לצפייה בהישגי תקווה חדשה במושב החורף

תקווה לתשתיות

ישראל ממוקמת בשליש התחתון של השקעה בתשתיות מבין מדינות המערב. הפער בתשתיות מסביר כ-20%-30% מפער התוצר בין ישראל למדינות אחרות. השקעה משמעותית בתשתיות הפיזיות והמקוונות היא תנאי הכרחי לצמיחה גדולה. ההשקעה לא נמדדת רק בכסף, אלא גם באיכות. אנו נבצע את הצעדים הבאים כדי לקדם את התשתיות בישראל לרמה הגבוהה ביותר המתאימה למאה ה-21:

1. תשתיות בשיתוף המגזר הפרטי

נגדיל ב-35% בשנה את ההשקעה בתשתיות באמצעות שיתוף המגזר הפרטי בשיטת BOT (בנה, הפעל, העבר): המגזר הפרטי יממן ויפעיל, במודל כביש 6, ויעביר לאחר זמן מסוים את התשתיות לידי המדינה. 

2. קרנות לתשתיות אסטרטגיות

נתמרץ הקמת קרנות תשתיות בשיתוף פעולה עם גורמים מוסדיים ישראליים ובינלאומיים. נבנה תשתיות אסטרטגיות בדגש על תשתיות לאומיות בתחבורה כגון כבישים ורכבות במקומות שבהם הביקוש להן הוא הגבוה ביותר. נשקיע בתשתיות לאומיות בתחבורה ונחבר את רשת הרכבות לערים הגדולות בישראל תוך 5 שנים. הרכבת היא אמצעי תחבורה שמאפשר את חיבור הפריפריה למרכז וסחר בין-לאומי עם שכנינו.

3. פרויקט ערים חכמות

נביא לשיתוף פעולה עם יזמים טכנולוגיים כדי לשדרג את התשתיות בתוך הערים בישראל: רמזורים חכמים, אפליקציה עירונית, עיבוד נתונים ושיטות מודרניות נוספות לשיפור השירות העירוני.

4. תשתיות תקשורת וסייבר

נקים ונשדרג תשתיות תקשורת וסייבר, נדאג לצמצום הרגולציה והבירוקרטיה שמעיקות על פיתוח התשתיות בישראל. כך נצמצם את הפערים בין המרכז לפריפריה וננגיש לכל אזרח בישראל רשת אינטרנט מהמהירות בעולם.

דילוג לתוכן