לצפייה בהישגי תקווה חדשה במושב החורף

תקווה לדיור

רקע

מחירי הדיור בישראל הם אתגר משמעותי בדרך לדיור בר-השגה עבור זוגות צעירים. הדיור מהווה כיום את הגורם המרכזי ביצירת פערים חברתיים. זוגות צעירים רבים אשר אין ברשותם את ההון עצמי הנדרש מגלים כי קשה עד בלתי אפשרי לרכוש דירה. יתרה מזאת, גם זוגות אשר מצליחים להגיע להון העצמי המינימאלי הנדרש נאלצים לחתום על משכנתאות גבוהות אשר כובלות אותן לאורך עשרות שנים ונוגסות בחלק משמעותי בהכנסה הפנויה של אותן זוגות. 

בה בעת, שוק השכירות שעשוי להוות פתרון לאנשים רבים, אינו מפותח דיו ואינו נותן מענה מספק לבעיה זו. תקופת הקורונה מעמיקה את המשבר. 

תקווה חדשה תבצע מספר מהלכים כאשר מטרת העל תהא להביא לכך שהיצע הדיור יענה על ביקושי השוק. נפעל להתיר חסמים וכשלים בתהליך התכנון והיתרי הבניה כדי לקצר את זמן הנדרש לבניית דירה. נעניק תמריצים לצורך יצירת שוק שכירות משוכלל ונעודד הסטת ביקושים של משקיעים לתחומים אחרים.

1. תוכנית לאומית לדירה ראשונה

פרויקט מחיר למשתכן פתר חלק מהבעיה ואפשר למעט משפחות וזוגות צעירים להגיע לדירה ראשונה. עם זאת, האוכלוסיה בישראל ממשיכה לצמוח, המציאות משתנה במהירות ומשבר הקורונה החמיר אף הוא את מצוקת הדיור. כך, מחירי הדיור ממשיכים להאמיר וחלום הדירה הראשונה הולך ומתרחק ממשפחות רבות.

תקווה חדשה תקדם תוכנית לאומית לדירה ראשונה לזוגות צעירים ומשפחות ותבצע התאמות למציאות המשתנה, על מנת להעניק את ההזדמנות לזוגות צעירים רבים ככל שניתן לגור בדירה בבעלותם. 

2. "מנהלת הדיור הלאומית"

נרכז ב”מנהלת הדיור הלאומית” את כל גורמי הממשלה העוסקים ברגולציית הנדל”ן ובתחום הדיור: מנהל התכנון, רשות מקרקעי ישראל, משרד הבינוי והשיכון, רשם המקרקעין והחברות הממשלתיות הרלוונטיות.

נאגם את שרשרת ייצור הדירה ונייצר תהליך פשוט, קצר ומובנה.

3. התחדשות עירונית: 5,000 מבנים בחמש שנים, בדגש על הפריפריה

התחדשות עירונית כמעט שלא בוצעה ביישובי הפריפריה כתוצאה מהיעדר כדאיות כלכלית, וכך, שכונות ותיקות נזנחו במשך עשרות שנים ע”י הממשלה. דבר זה היווה גורם נוסף בירידה באיכות החיים של התושבים ביישובי הפריפריה. חידוש מרכזי הערים וניצול משאב הקרקע בצורה יעילה יותר הם הדברים המרכזיים הנדרשים לקידום בעת הזו. 

אנו נייצר פתרונות אפקטיביים לפרויקטים שאינם כלכליים על ידי השקעה בקרנות ופריסת רשת ביטחון ליזמים. נפעל להאריך את חוק הותמ”ל כך שהתחדשות עירונית מסיבית תאושר בוועדה זו, נוסף על כך נפעל להוריד את האחוזים הנדרשים לאישור פרויקטים.

4. 75,000 דירות להשכרה תוך 10 שנים

שוק השכירות כיום הוא שוק בלתי מתוכנן. בעלי הדירות הם משקיעים המשכירים את דירותיהם לתקופה קצרת טווח. על מנת לייצר שוק חלופי לשוק בעלי הדירות יש לייצר שוק שכירות ממוסד וארוך טווח אשר ייתן מענה לזוגות רבים מחפשים חלופה לרכישת דירה. 

אנו נפעל לתמרץ את שוק השכירות הממוסד על מנת לייצר עשרות אלפי יחידות דיור המושכרות באמצעות חברות לתקופות ארוכת טווח.

5. הפחתת רגולציה ב-30% תוך 4 שנים

הזמן הממוצע אשר לוקח מרגע שיווק קרקע ועד קבלת טופס 4 הוא שמונה שנים. נדרשות רפורמות בתחום הרישוי וההיתרים על ידי הכנסה של תחרות במכרזי רשות מקרקעי ישראל. נשים לעצמנו יעד של הפחתת הזמן הדרוש לקבלת טופס 4 מרגע שיווק הקרקע בכ-30% תוך 4 שנים.

דילוג לתוכן