לצפייה בהישגי תקווה חדשה במושב החורף

תקווה לתעסוקה

בישראל כיום ישנם מאות אלפי מובטלים. לממשלה אין תוכנית − ולהם אין עתיד. אנו ניזום תוכנית משולבת שתייצר מקומות תעסוקה, תחזיר את אזרחי ישראל למקומות עבודה מכניסים ותביא את שוק העבודה למצב איתן במהירות המקסימלית. 

כדי לעשות זאת, נבצע את צעדי המדיניות הבאים:

1. מסבסוד אבטלה לסבסוד עבודה

בשל מדיניות הממשלה כיום, דמי האבטלה הופכים את החזרה לעבודה לבלתי משתלמת גם עבור אנשים שיש להם משרות פנויות. נייצר מענקים אשר יעודדו את החזרה המהירה לשוק העבודה ומעבר למקצועות נדרשים. 

2. שיפור הפריון באמצעות הסבה מקצועית על ידי מעסיקים

נממן ונציע הטבות מס למעסיקים, שיציעו לעובדים הכשרות והסבות מקצוע. בכך נסייע לנפלטים מתעשיות שנפגעו במשבר הקורונה למצוא לעצמם עבודה פרודוקטיבית ומכניסה במהירות האפשרית. 

3. שיפור התכנים ללמידה עצמית למבוגרים

תוכנית ‘קמפוס IL’ של פרויקט ‘ישראל דיגיטלית’ הוכיחה את עצמה כמנגישה אפקטיבית של ידע בעלות נמוכה מאוד. הגדלת מגוון ואיכות הקורסים המוצעים תאפשר את הפצת הידע האקדמי לציבור הרחב.

4. שיפור המיומנויות התעסוקתיות

נעניק שוברים לילדים ומבוגרים ללימודי אנגלית, מדעים, תכנות ופיננסים, ונכפיל את מספר המועסקים בתעשיות המתקדמות תוך 10 שנים.

5. הקלת רישוי מקצועות

נבחן את כלל הרישיונות המקצועיים בישראל, נבטל את המיותרים, נקל על בירוקרטיה לקבלת רישיון ונכיר ברישיונות זרים. זאת תוך שמירה על ההגנה על הצרכנים.

6. עידוד יזמות ותעסוקה איכותית בפריפריה

נעניק הטבות מס לעסקים חדשניים בפריפריה ונעודד מעבר של עובדים אליהם. כמו כן ניתן מענקים ממוקדים לשיפור הפרודוקטיביות ושדרוג ההון של יצרנים קיימים.

כך נצמצם את הפער בפריון העבודה מול המערב, נחזיר את אזרחי ישראל לעבודה ונביא לעליית השכר הממוצע במשק ל-13,500 ₪ תוך 4 שנים.

דילוג לתוכן