לצפייה בהישגי תקווה חדשה במושב החורף

תקווה לביטחון האישי

רקע

ריבונות לאומית ממומשת בדרכים שונות, אך התנאי המינימלי ליישומה הוא יכולתה של מדינה להבטיח את ביטחון אזרחיה. בשנים האחרונות נראה כי מדינת ישראל איבדה את השליטה באזורים נרחבים ברחבי הארץ. אלפי מבנים בלתי חוקיים נבנים בכל שנה בנגב ובגליל, מאות חקלאים ואזרחים נאלצים לשלם פרוטקשן לעבריינים, ארגוני הפשע בחברה הערבית פועלים ללא רסן ותחושת החוק והסדר נעלמה כלא הייתה. עלינו להכיר בכך שבתוך ישראל נוצרו אקס-טריטוריות, שהחוק לא נאכף בהן. אסור להשלים עם מציאות שבה ישראל מאבדת את ריבונותה. ‘תקווה חדשה’ תעמיד את הביטחון האישי בראש סדר היום. נבטיח את ריבונות המדינה הלכה למעשה בכל חלקי הארץ ונחזיר את תחושת הביטחון האישי לתושבי ישראל.

1. מלחמת חורמה בארגוני הפשיעה ובאלימות בדגש על החברה הערבית

בשנת 2020 נרצחו בחברה הערבית 113 אזרחים, אלו מצטרפים ליותר מ-1200 אזרחים שנרצחו בחברה הערבית מאז תחילת שנות האלפיים. אנו נכריז מלחמה על ארגוני הפשיעה בחברה הערבית ובכלל, תוך הקצאת משאבים מיוחדת לנושא, ונפעל לצמצום מקרי האלימות באמצעות אכיפה בלתי מתפשרת. נפתח במבצע מיוחד שבמהלכו נאתר את מוקדי הפשיעה ונחמיר את האכיפה והענישה. במסגרת זו תתוגבר פעילות השיטור הקהילתי ביישובים הערבים באמצעות שיתוף פעולה עם האוכלוסייה המקומית.

2. איסוף הנשק הבלתי חוקי וענישה כבדה על החזקה וסחר

יציאה למבצע שמטרתו איתור ואיסוף כל הנשק הבלתי חוקי עד לסוף 2021. חלקו הראשון של המבצע יכלול החזרה מרצון ללא הליך פלילי. החלק השני יכלול אכיפה מחמירה נגד מי שלא ימסור בשלב הראשון. נחוקק חוק לקביעת עונשי מינימום על מחזיקים וסוחרים בנשק בלתי חוקי.

3. מלחמה ב"פרוטקשן" ובפשיעה החקלאית

יש לשבור את קשר השתיקה מול האיומים הקבועים נגד חקלאים ומציאות ה”פרוטקשן” שחיים בה חקלאים, בעלי עסקים ואף אזרחים בבתיהם. נשים קץ להפקרת ביטחונם של החקלאים בישראל ולגניבות ממשקיהם. נקים יחידת משטרה ייעודית לנושא זה ונתקצב סיירות לסיוע מיידי לחקלאים מאוימים.

4. חיזוק תחושת הביטחון במרחב הציבורי תוך שימוש במצלמות חכמות

במרחב הציבורי צריכים כל אזרח ואזרחית להסתובב בחופשיות ובתחושת ביטחון. מרחבים ציבוריים רבים אינם משרים תחושת ביטחון על ההולכים בהם ובעיקר על ההולכות בהם. נוביל, בשיתוף הרשויות המקומיות, מהלך רב־תחומי של הפיכת המרחב הציבורי לבטוח יותר, תוך שימוש במגוון כלים תכנוניים וטכנולוגיים לרבות מצלמות חכמות ואמצעי תאורה.

5. שוהים בלתי חוקיים ומסתננים

תופעת ההגירה הבלתי חוקית וההסתננות לישראל הינה תופעת רחבת היקף אשר לא מסתכמת רק בהסתננות מסודן ואריתריאה. לפי ההערכות, חיים כיום בישראל יותר מ-150,000 מסתננים ושוהים בלתי חוקיים כאשר רובם הגדול הינו מאפריקה, אוקראינה וגאורגיה. בנוסף מתגוררים בשטחי ישראל שוהים בלתי חוקיים פלסטינים רבים.
אנו מתחייבים לאכוף את שלטון החוק, למנוע את תופעת השהייה הבלתי חוקית ולחזק את הביטחון האישי של תושבי דרום ת”א ושכונות ואזורים נוספים בהם מתגוררים מסתננים ושוהים בלתי חוקיים. אנו נתגבר את מספר פקחי ההגירה ברשות האוכלוסין, נקדם חוק פיקדון חדש ונבצע פעולות נחושות לצמצום מספר המהגרים הבלתי חוקיים לישראל. אנו מתכוונים למנף את השינויים שחלו ביחסים עם סודן (הסכם השלום) ולבחון את האפשרויות שנוצרו כתוצאה מהסכם השלום בין אתיופיה לאריתריאה כדי לקדם החזרת המסתננים לארצם.
בכל הקשור לשב”חים פלסטינים, יש לעבות את הנוכחות הישראלית במרחב התפר ולבצע מבצעי אכיפה תכופים כדי להפחית את מספרם בשטחי ישראל.

דילוג לתוכן