לצפייה בהישגי תקווה חדשה במושב החורף

השכלה גבוהה

רקע

השכלה גבוהה היא המפתח להצלחת החברה והכלכלה בעידן המודרני. האקדמיה מטפחת חוקרים ומדענים פורצי דרך אשר מייצרים לאזרחי ישראל ואזרחי העולם עתיד טוב יותר. האקדמיה משמשת גם כמנוע צמיחה כלכלי חשוב ומהווה אמצעי מרכזי למוביליות חברתית, לשכלול ההון האנושי ולפיתוח דור העתיד. ‘תקווה חדשה’ תדאג לשמור ולקדם מחקר איכותי ופורץ דרך תוך מתן דגש על מצוינות מצד אחד ונגישות מצד שני. 

צירי פעולה מרכזיים:

1. הצטיינות בין-לאומית

נקדם את ישראל להצטיינות בין-לאומית. נציב יעדים מדידים לקידום האוניברסיטאות הישראליות בדירוגים הבינלאומיים. 

2. הקמת אוניברסיטה בגליל

נקים את האוניברסיטה התשיעית בישראל בגליל. אוניברסיטה זו תחזק את המערך האקדמי, תשפר ותנגיש באופן משמעותי את מערך ההשכלה הגבוהה בצפון הארץ. 

3. הנגשת ההשכלה הגבוהה האיכותית

השכלה גבוהה איכותית לא יכולה להיות פריווילגיה של אוכלוסייה ממעמד כלכלי-חברתי מסוים בלבד. אנו נקים קרן סיוע לסטודנטים במצב סוציו-אקונומי נמוך, נקדם תמריצים וסיוע בלימודים אקדמיים לתלמידי ‘דור ראשון להשכלה’ ונסייע בפתרונות דיור לסטודנטים בסביבת מוסדות הלימוד.

4. רפורמות בהשכלה הגבוהה

נקדם רפורמות במערך הפיקוח על ההשכלה הגבוהה, שכוללות חיזוק מעורבות נציגי הציבור ושיפור הבקרה על איכות ההוראה. 

5. קידום השקעות וקשרי אקדמיה, קהילה ותעשייה

שיתוף פעולה בין האקדמיה לתעשיה ולגורמים נוספים הוא אינטרס מובהק של החברה הישראלית. נקים קרנות השקעה להשקעות משמעותיות בתחומי המדע הבסיסי ונייצר קשרים בין מנהיגי האקדמיה לבין מנהיגי קהילות העסקים, התעשייה וההון-סיכון.

6. פיתוח יזמות בקרב סטודנטים

הסטודנטים בישראל מבלים באקדמיה כ-3.5 שנים בממוצע. במהלך שנים אלה מוקפים הסטודנטים במשאבים רבים: הון אנושי משובח, מעבדות מתקדמות, מאגרי מידע משוכללים ועוד. יש לנצל את התקופה האקדמית כדי לחשוף את מאות אלפי הסטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה לעולם היזמות והחדשנות. יש לעודד את האקדמיה לקחת חלק מרכזי יותר בעולמות החדשנות ולחבר אותה לחזון מדינת ישראל כמובילת החדשנות העולמית. ‘תקווה חדשה’ תתמרץ את מרכזי החדשנות והיזמות באקדמיה ותעודד את הסטודנטים והחוקרים לקחת חלק בפעילויות יזמות וחדשנות. 

דילוג לתוכן