לצפייה בהישגי תקווה חדשה במושב החורף

תקווה לצמיחה

בטרם דנים בצורה הנכונה או ההוגנת לחלוקת העוגה התקציבית, עלינו לדאוג שהעוגה תהיה כמה שיותר גדולה. גודל העוגה הוא תוצר ישיר של מנועי הצמיחה של הכלכלה הישראלית. לישראל יש יתרון תחרותי על פני מדינות העולם בתחומי הטכנולוגיה והשירותים, לכן עלינו להתמחות בהם ולהרחיב בהם את הפעילות. כשנעשה זאת, הסחר של ישראל עם העולם יגדל, יתווספו משרות איכותיות לשוק העבודה הישראלי, השכר במשק יעלה ורמת החיים של כלל הישראלים תעלה גם כן.

אנו נציב יעד לאומי של 23% צמיחה ב-5 שנים, ובכך נגדיל את העוגה ונפצה על אובדן התוצר המשמעותי שנוצר במהלך משבר הקורונה.

צירי הפעולה המרכזיים:

1. הקלה רגולטורית וקיצוץ בירוקרטיה

הבירוקרטיה והקשיים הרגולטוריים בישראל הם אדירים ואינם מתאימים למדינה ששואפת לצמיחה כלכלית. בעלי עסקים סובלים מרגולציה עודפת, ארכאית ושאינה תואמת את הנורמות במדינות מערביות מפותחות. אנו נקדם צעדים שיהפכו את תהליך עשיית העסקים לקצר ופשוט ככל האפשר.

2. העלאת פריון העבודה של העובד הישראלי

פריון העבודה הישראלי הוא מהנמוכים ב-OECD. מחקרים כלכליים רבים מראים את הקשר ההדוק בין פריון העבודה לגובה השכר ולשיעור הצמיחה של הכלכלה. המעסיק יהיה מוכן לשלם לעובד לכל היותר את הערך שהוא מייצר בעבור החברה, ובשל כך כדי לשפר את רמת החיים של החלשים ביותר בחברה הישראלית, יש לפעול להעלאת פריון העבודה שלהם. ‘תקווה חדשה’ תמיר את הסבסוד להצלת מפעלים שתפעולם לא כדאי מבחינה כלכלית לסיוע ישיר ומכוון לעובדים. הסיוע יהיה דרך הכשרה מקצועית וליווי בתהליך מציאת עבודה מתגמלת.

3. קרנות השקעה פרטיות של הון ציבורי במגזרים אסטרטגיים

אנו נייצר צמיחה של ענפים חשובים בכלכלה הישראלית באמצעות עבודה משותפת של המגזר הפרטי והמגזר הציבורי. קרנות השקעה פרטיות ישקיעו הון ציבורי במגזרים חשובים לצמיחה הישראלית, כגון: טכנולוגיה, רובוטיקה וחלל, טכנולוגיית בריאות וחקלאות מתקדמת. מאמצים אלה יסייעו לחיזוק מעמדה של ישראל כמעצמת טכנולוגיה. בנוסף לצמיחה הכלכלית גם מעמדה הדיפלומטי של ישראל בזירה הבין-לאומית ישתפר כתוצאה מכך.

4. עידוד עלייה של אוכלוסיות בעלות הון אנושי גבוה

העם היהודי התברך בכישרונות רבים, אך לא כל הכישרונות הללו פועלים בישראל. בעזרת התכנית הכלכלית של ‘תקווה חדשה’ אנו נזניק את הכלכלה וניצור עבור יהודי העולם הזדמנויות כלכליות בישראל ורמת חיים גבוהה. כך אנשי טכנולוגיה, פיננסים, בריאות ויתר ענפי התעסוקה עתירי ידע, הזכאים לעלות לישראל, יעשו זאת ויהוו מנוע צמיחה נוסף לכלכלה הישראלית. 

דילוג לתוכן