לצפייה בהישגי תקווה חדשה במושב החורף

תקווה לתרבות

רקע

התרבות הישראלית על רבדיה השונים מהווה חלק בלתי נפרד מהזהות הישראלית. התרבות אינה מותרות אלא צורך חברתי החיוני לתפקודה של חברה בריאה ומשגשגת. עלינו להמשיך ולפתח את עולם התרבות ולהנגישו לכלל אזרחי ישראל. אנו מאמינים שכל אדם בישראל צריך לקבל את האפשרות לצרוך וליצור תרבות.    

צירי פעולה מרכזיים:

1. הגדלת תקציב התרבות

תקציב התרבות במשרד התרבות והספורט הוא כ-0.25% מתקציב המדינה. אנו נפעל להכפלת תקציב משרד התרבות במהלך של 5 שנים.

2. עידוד הציבור לצריכת תרבות דרך הרשויות המקומית

משבר הקורונה גרם לפגיעה קשה בעולם התרבות. כדי להחיות את עולם התרבות ולהחזיר את הציבור לתרבות, אנו נייעד תקציב מיוחד לרשויות המקומיות שיאפשר להן להעניק לתושבים כרטיסים מוזלים לפעילויות תרבותיות מגוונות. בדרך זו נעודד את הציבור לצרוך תרבות ונניע את תעשיית התרבות מחדש וביתר שאת. 

3. קידום התרבות בפריפריה

נגישות לתרבות במדינה מתקדמת היא ערך חברתי חשוב ביותר. אנו נפעל להנגיש תוכן תרבותי איכותי לרבות פעילויות פנאי ותרבות לפריפריה הגיאוגרפית והחברתית, על ידי הקצאת תקציבים ובניית תשתיות תרבות. כמו כן, ניתן דגש על קידום אומנים ויוצרים מהפריפריה.

4. הרחבת סל תרבות ארצי לכל תלמידי ישראל

‘סל תרבות ארצי’ היא תוכנית חינוכית שנועדה לחשוף את תלמידי ישראל לתרבות ואומנות כחלק ממערכת החינוך הפורמאלית. עבור מטרה זו מעניק ‘סל תרבות’ תקציב נוסף מטעם משרד החינוך לרשויות המקומיות. כיום ‘סל תרבות ארצי’ נותן מענה רק לכמיליון תלמידים ב-186 רשויות. אנו נרחיב את סל התרבות לכלל הרשויות בישראל ונדאג שהתרבות תגיע למיליון תלמידים נוספים. 

5. שמירה על חופש הביטוי וחופש האמנות

נקפיד על חופש הביטוי וחופש היצירה שהם תנאי יסוד בקיומה של תרבות איכותית.

6. ייצוא מיזמי תרבות

נייצר שיתוף פעולה עם גופים פרטיים ישראליים בשוק הטלוויזיה והקולנוע ונקים קרן לייצוא תכנים ישראליים לעולם. נעשה זאת על ידי מתן תמריצים ופריסת רשת ביטחון להשקעות בתחום. נשקיע בקרן מיליארד ש”ח תוך 5 שנים במטרה להפוך את ישראל ליצואנית תרבות בתחום הקולנוע והטלוויזיה

דילוג לתוכן