גדעון סער

סגן ראש הממשלה, שר המשפטים, יו”ר תקווה חדשה

גדעון סער נולד בתל אביב בכ”ו כסלו, נר שני של חנוכה, 9 בדצמבר 1966, בן בכור לברוריה, מורה ולשמואל סרצ׳נסקי, רופא ילדים שעלה מארגנטינה. בתיכון הצטרף לתנועת “התחיה” ונבחר לעמוד בראש “נוער התחיה”. 

ד"ר יפעת שאשא ביטון

שרת החינוך
יפעת שָׁאשָׁא-ביטון (נולדה ב-23 במאי 1973) כיהנה כשרת הבינוי והשיכון ,כיו"ר הוועדה לזכויות הילד בכנסת ה-20 ויו"ר הוועדה המיוחדת לעניין נגיף הקורונה בכנסת ה-23. שימשה קודם לכן כסגנית ראש עיריית קריית שמונה. לפני כניסתה לפוליטיקה הייתה אשת חינוך, בעלת תואר דוקטור (בהצטיינות) בחוג לחינוך באוניברסיטת חיפה, וסגנית הנשיא במכללת אוהלו בקצרין.

זאב אלקין

השר לירושלים ומורשת והשר המקשר
זאב אֶלְקִין (נולד ב-3 באפריל 1971, ח' בניסן ה'תשל"א) עלה לישראל בגיל 18 מחרקוב אוקראינה, בשנת 1990. לפני עלייתו ארצה היה ראש ארגון מורים לעברית ומזכ"ל בני עקיבא בברית המועצות. אלקין למד תואר ראשון במתמטיקה באוניברסיטה העברית ולאחר מכן למד תואר ראשון ושני בהיסטוריה של עם ישראל . טרם היבחרו לכנסת היה בשלבים מתקדמים של עבודת הדוקטורט והיה מרצה ומנהל מרכז למדעי היהדות באוניברסיטה העברית...

שרן השכל

יו"ר ועדת החינוך והתרבות
שרן הַשְׂכֵּל (נולדה ב-4 במרץ 1984) כיהנה כסגנית יו"ר הכנסת ,כיו"ר הוועדה הפרלמנטרית למועצת אירופה בכנסת ה-23 וכיו"ר ועדת המשנה ליחסי חוץ והסברה. יזמה את השדולה לפיקוח על אונר"א. שרן זכתה במקום הראשון במדד החירות של התנועה הליברלית החדשה שבע פעמים ברציפות, על פעילותה בכנסת לקידום שוק חופשי וצמצום רגולציה. היא יזמה את החוק להצלת ערוץ 20 ואת החוק שחייב גופי ממשל להעניק שירותים לאזרחים באמצעים דיגיטליים ואת התיקון לפקודת הכלבת.

זאב בנימין בגין

יליד 1943, נשוי לרות, אב לששה וסב לח"י נכדים, גיאולוג במקצועו. נבחר לראשונה לכנסת מטעם הליכוד ב-1988 והיה בה חבר ועדת החוץ והביטחון. ב-1996 כיהן כשר המדע בממשלה בראשות בנימין נתניהו אך כעבור חודשים אחדים התפטר ממנה עקב החלטתה למסור את רובה של חברון לאש"ף, ושב לכנסת. לאחר שממשלה זו חתמה ב-1998 על הסכם למסירת חלקים בשומרון לאש"ף פרש מן הליכוד, היה ממקימי "האיחוד הלאומי" וב-1999 שב לעבודתו במכון הגיאולוגי.

מאיר יצחק הלוי

נולד ב-18.6.53 ומכהן כראש העיר אילת משנת 2003 (17 שנים). איש עשייה וחינוך, הפך את אילת לבירת התיירות של ישראל, הזניק את אחוז הזכאים לבגרות מעל לפי 2 ובתקופת כהונתו זכתה העיר אילת - שלוש פעמים בפרס החינוך הארצי. בין היתר, יזם ויישם את התוכנית ״עיר ללא אלימות״ שהפכה לתוכנית לאומית. התמודד באומץ ובנחישות אל מול ניסיונות השתלטות על הטיילת ועל קטעי חוף והשליט שם חוק וסדר תוך פינוי מאות דוכנים, עשרות דרי חוף, ומבנים לא חוקיים על החופים כולל פינוי של גופים מוסדיים שהחזיקו בקטעי חוף. ביחד עם גדעון סער החזיר את הטבות המס לתושבי אילת. היום, הוא שותף לתקווה החדשה.