7 העקרונות של תקווה חדשה

תקווה חדשה מגיעה בעוד:

ימים
שעות
דקות
שניות

7 עקרונות לתקווה חדשה

1

ישראל יהודית ודמוקרטית

תקווה חדשה תשמור על ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי ועל משטרה הדמוקרטי.

2

ביצור העוצמה הלאומית

תקווה חדשה תשמור על הבטחון הלאומי של ישראל ותשקוד על פיתוח מרכיבי העוצמה של ישראל – הצבאיים, הכלכליים, הטכנולוגיים, המחקריים, ההתיישבותיים והעליה לישראל.

3

אחדות לישראל

תקווה חדשה תפעל לאחדות ישראל כערך וכמרכיב בעוצמה הלאומית, לחיזוק המשותף, לאיחוי הקרעים והשסעים, להתרחקות משיח מפלג ולחיבור בין כל חלקי העם.

4

שיקום הכלכלה

תקווה חדשה תעודד כלכלה חופשית, תתמוך בעסקים הקטנים ובעצמאים, תיאבק בבירוקרטיה, תחזיר את היציבות הכלכלית , תייצר מקומות עבודה ותפעל לשוויון הזדמנויות לכל אזרח.

5

הזנקת מערכת החינוך

תקווה חדשה תציב את החינוך כנושא דגל ותציב כיעד זינוק לצמרת המדינות בחינוך. נעצים את מעמד המורה והמחנך כיעד חברתי עליון ונעניק אוטונומיה רחבה לבתי הספר, למנהליהם ולאנשי החינוך. דגש מיוחד יינתן לגיל הרך.

6

חיזוק מערכת הבריאות

תקווה חדשה תדאג לחיזוק מערך הרפואה ובתי החולים בישראל, הגדלת המשאבים בדגש על תקני רופאים ואחיות, ציוד, מיכשור ומיטות בבתי החולים תוך מתן טיפול רפואי יעיל וזמין לכל אזרחי ישראל.

7

קידום רפורמות במשפט ובממשל

תקווה חדשה תקדם רפורמות במערכות השלטון: תחוקק את העקרון של הגבלת כהונה. תקדם רפורמות חיוניות במערכות המשפט ואכיפת החוק, בשיטת המימשל והבחירות ותפעל לשיפור משמעותי ביכולות המגזר הציבורי ובשירותים שהוא נותן לאזרחי ישראל.